Angli, 13 vjecarja me fytyren e nje plake

Zara Hartshorn eshte nje adoleshente angleze, por pervec moshes ajo nuk ka shume gjera te perbashketa me bashkemoshataret e saj.
13 vjecarja vuan nga semundja e lipodistrofise qe ndikon ne plakjen e shpejte te pamjes se saj. Gazetat dhe tabloidet i kane kushtuar nje vemendje te madhe ketij rasti. Fytyra e saj duket sikur i ka kaluar 50 vjet jete per shkak te rrudhave dhe vyshkjes se parakohshme te lekures.

“Shimje” dhe “Plake” jane disa nga nofkat qe i kane vene shoket e shoqet, duke ia bere jeten me te veshtire adoleshentes. Kjo semundje shihet si nje degjenerim gjenetik nga i cili jane prekur edhe mamaja Tracy e dy vellezerit e saj.

Jepni mendimin tuaj