20-02-1991 – Nje foto qe nuk duhet harruar

20 shkurt 1991 nje date per mos tu harruar.
21 vjet me pare rrezohet nga turma e njerezve te revoltuar busti i diktaorit Enver Hoxha.

Ne kete pervjetor te sivjetshem nuk munguan edhe replikat ndermjet dy lidereve te partive te medha PD dhe PS
Sali Berisha sulmon opoziten ne fjelimin e mbajtur ne kujtim te ketij pervjetori.
[QUOTE]Sot, pasardhësit direkt të bunkerit që përmbysëm 21 vjet më parë, jo vetëm nuk kanë shprehur për asnjë moment pendesën e tyre, por ata kanë uzurpuar kreun e partisë kryesore opozitare të vendit dhe natyrisht nuk janë rikthyer dot në bllok, por kanë rikthyer bllokun me të gjithë psikologjinë e tij[/QUOTE]
Nu ngelet mbrapa edhe kreu i opozites duke replikuar menjehere
[QUOTE]Sot, pasardhësit direkt të bunkerit që përmbysëm 21 vjet më parë, jo vetëm nuk kanë shprehur për asnjë moment pendesën e tyre, por ata kanë uzurpuar kreun e partisë kryesore opozitare të vendit dhe natyrisht nuk janë rikthyer dot në bllok, por kanë rikthyer bllokun me të gjithë psikologjinë e tij
Rama thekson me tej se askush nder ata qe rrezuan monumentin e Enverit s’e imagjinonte dot qe 21 vjet me vone Shqiperia do mbahej peng nga nje sekretar i Enverit.[/QUOTE]

Mjere populli shqiptar ne doren e kujt ka rene.
Ndonjehere me vjen te them qe mire te kthehej vete Enveri se sa te na udheheqin nxenesit e tij.Keta pervec karrieres politike dhe karrikes nuk duan tja dine per asgje tjeter

Jepni mendimin tuaj