Zbulohet Makina e re Ferrari F1

Quhet “F10”, Ferrari i ri i ndertuar per Boterorin 2010-es te Formula 1. Makina e re eshte prezantuar sot ne pisten e Fioranos, ne Itali.

Njevendeshja e 56-te e ndertuar nga Maranello quhet keshtu duke marre germen “F” te Ferrarit dhe numrin 10 te vitit te debutimit.

Ceremonia parashikon, nder te tjera, nderhyrjet e Stefano Domenicali, Fernando Alonso, Felipe Massa dhe presidentit Luca di Montezemolo.

Ne vijim do te jepen konferencat e shtypit te teknikeve dhe piloteve dhe imazhet e para te makines.

Jepni mendimin tuaj