ARITA FEJZULLAI Modelja shqiptare 20- vjeçare, super e pasur

ARITA FEJZULLAI Modelja shqiptare 20- vjeçare, super e pasur

Vrapon 7 km që në 6 të mëngjesit, pastaj shkon në studion muzikore ku përgatit këngë të reja në gjuhën angleze për albumin e ri dhe të parin, që titullohet “Dashuri e parë” (Frist LOVE). Tekstet i shkruan vetë, melodinë e bën Charli dhe Ray Key, por profesioni i parë i saj është ai i modeles. Së fundi ka hapur agjencinë e modës “Arita model’s”. Ajo është zgjedhur Miss Skandinavia 2008, por është shqiptare. Në intervistë ajo tregon se ndjehet krenare për origjinën e saj si dhe e ka shijuar shumë eksperiencën si pjesmarrëse në “Miss Shqipëri 2008”.

ARITA FEJZULLAI Modelja shqiptare 20

Ditëlindja – 02.12.88
Horoskopi – shigjetar
Gjatësia – 1,75
Pesha – 50
Përmasat – xs-small
Nr.I. Garderobes -36
Nr.I. Këpuceve – 40
Ngjyra e flokëve -bjonde
Ngjyra e syve – grurë
Shkollimi – farmaciste e diplomuar – në studime të psikologjisë
Hobi – moda, muzika, fitnesi
Sporti – fitnes, gym, yoga
Muzika – r&b, pop, balada
Këngëtari/ja – Alban
Skënderaj, të huaj ka plot Jay Sean, Beyonce, Gwen Stefani,
Shkrimtari – Ismail Kadare
Filmi – White chiks
Aktori – Më i mirë dhe më i talentuar shqiptar Blerim Destani
Personi më i dashur -Familja dhe i dashuri
Vesi – Mbaj telefonin me vete gjithmonë
Personaliteti – E drejtë, ta them para syve jo mbrapa shpine, e qetë, thjesht jam vetja Dëshira – Që të bashkohen Kosova, Shqipëria, Maqedonia siç ka qenë më herët e ka pasur emrin Ilirida.

  1. ckemi si ja kalon deshiroj te njihem me ty nese me pranon jam nje djal 22vjec deshiroja te lidhesha me ty
    ciao

  2. Pse mer po rren, se as nuk jeni Miss Sarburgi nje her e le ma Miss Skandinavia! Edhe Ray Kay po donjke me ardhe por ishte i nxene me BYONCE! RREJ MA PAK Se kto rrena nuk te shiten ne Norvegji, i ke nxane shqipetaret e i myte rrena! MOS RREJ!

  3. tung arita shshsh si je..shum jam gezuar qe ke aritur deri diku shshsh..mvin keq qe ta kan inatin shumica sidomos…… a you crazy ka viat e bardha ehehehheh….

Jepni mendimin tuaj