Battlefield 3 do te jete nje nga videolojrat me te luajtura!

Battlefield 3 eshte nje loje me luft (First-person shooter) e realizuar nga Electronic Arts (EA).
Gjate procesit te porositjes se lojes jane derguar mbi 10 milion porosi per versioni 3.
Kjo loje eshte e disponueshme per te gjitha plataformat (PC,Xbox 360, PS3, PlayStation 2, Wii
dhe Nintendo DS).

Ajo qe bie ne sy sapo fillon lojen eshte grafika e detajuar dhe rrjedhshmeria e ngjarjeve! Personalisht mu dha rasti te bej disa misione dhe ishte fantasktike dhe shume “reale”, nuk mund te shkeputeshe nga ekrani leht.
Battlefield ka fituar mbi 50 çmime ne industrin e videogames. Per cmimin mund te themi qe eshte i fiksuar tek $50 dollar apo 49€ ne vendet Europiane.

Nese nuk doni te shpenzoni, per verionin PC e gjeni dhe ne rrjetet P2P falas. Sigurohuni qe keni nje lidhje te mir interneti pasi jane dy DVD me nga 7GB secila pra nje Total prej 13GB

Battlefield 3 per cilesi te lart kerkon nje kompjuter me parametra te mira (nese luani ne PC), por ne vijim po postoj kerkesat minimale qe nevojiten per te nisur kete loj.

Sistemi Operativ: Windows Vista (Service Pack 1) 32 bits
Procesori: Dual Core me 2 GHz (ose Althon X2 me 2.7 GHz)
RAM: 2 GB
Hard Drive: 20 GB
Karta VIDEO (AMD): duhet te suportoj DirectX 10.1 dhe me 512 MB memorie
(ATI serie Radeon 3000, 4000, 5000 ose 6000)

Karta VIDEO (NVIDIA): uhet te suportoj DirectX 10.0 dhe me 512 MB memorie
NVIDIA seria GeForce 8, 9, 200, 300, 400 ose 500 apo NVIDIA GeForce 8800 GT)

Karta audio: duhet te suportoj DirectX
Tastier Mouse
Lexues Optik DVD-Rom

Nese e keni luajt kete loj, jepni pershtypjet tuaja!ReniX, Nentor 2011 per Lirenti.com

Jepni mendimin tuaj