Disa teknika joshese – Per femren dhe mashkullin!

Mendoni se i dini te gjitha teknikat e joshjesh? Gaboheni! Disa keshilla mund te jene teper te nevojshme per ata qe jane singel. Por ju qe jeni çift, mos mendoni se gjithçka eshte e lehte! Duhet te luftoni per ta mbajtur partnerin sa me afer…. Mesoni se si ta beni partnerin per vete me keto keshilla mjaft te vlefshme!

 Keshilla per Mashkullin!
1) Duhet te jesh impulsiv, dinak dhe manipulator – Keto jane perberesit kryesore te joshjes sipas nje psikologu te shteteve te bashkuara te amerikes. Sipas Jonason i universitetit te New Mexico, perberja duhet te jete nje mix i faktoreve mesiper duke dhene nje rezultat te larte humori. Perndryshe gjithçka mund te shkaterrohet dhe te kuptohet e kunderta.

2) Rregullo zerin – Duhet te jete i thelle. Dhe ky rezultat eshte i nje univesiteti londinez ne Andrews. Nje ton i ulet i zerit interpretohet nga pala tjeter si nje nivel i larte testosteroni qe do te thote me shume garanci suksesi riprodhimi.

3) Mbani pak mjekerr– Nuk eshte pune mode: por psikologu anglez Nick Neave ka treguar se nje mashkull me mjekrren jo te hequr prej dy ditesh, rezulton me seksi dhe terheqes…mbi te gjitha per nje nate seksi.

4) Mesoni te kerceni – Gjithmon sipas psikologut Nick Neave, femrat kur shikojne nje mashkull qe di te kercej nuk i rezistojne dot.

Keshilla per femren
1) Duhet te jesh sa me direkte qe mundesh – Sipas studimeve te Bucknell University ne Pennsylvania (Usa), arma me e mire per nje femer qe te miroj nje mashkull eshte i foluri qarte.

2) Mos egzagjeroni me palestren – Meshkujt ne shumicen e rasteve shikojne fytyren.Gjithmon sipas disa studimeve del se mashkulli ne 52% te rasteve eshte i perqendruar tek fyryra e femres. Kurse vetem 24% tek pjeset e tjera te trupit femres.

3) Jo me shikim, por me buzeqeshje – Nese do te renditeshin nje shikim direkt, nje shprehje fytyre dhe nje buzeqeshje, kjo e fundit do te kishte piket maksimale.

4) Zberthejeni kemishen! – Eshte e barabarte me nje thirje per seksin tjeter.

5) Kalo doren mes flokeve – Per kete nuk kemi nevoje per studime. Eshte thene dhe sterthene shume here ketu ne forumin tone. Jane sinjale qe do te terheqin vemendjen e mashkullit. Perdor dhe te tjera si rregullimi i veshjes, kaloni kembe mbi kembe por nuk duhet ti beni duart kryq, te shikoni tavanin apo te evitoni shikimin.

Keshilla ne pergjithesi per te dy sekset!
Lereni trupin tuaj te flase, qendroni gjithmon solar dhe vishni diçka ngjyre roze!

Suksese ne maratonen tuaj te joshjesh! Mos harroni te lini komentet, sygjerimet, verejtjet apo te ndani me ne teknikat tuaja pesonale!

Artikuj te tjere qe mund tiu interesone jane:
Sinjalet qe tregojne se ajo ndjen diçka!
Meshkujt perballe dashurise
Foto puthjesh . per dedikime!

Per Lirenti.com ReniX – Shkurt 2011

Jepni mendimin tuaj