Athine, Policia Ekzekuton Emigrantin Shqiptar

Dy te rinj shqiptare jane perleshur me policine greke ne kryeqytetin e vendit fqinj, Athine, ku njeri prej tyre eshte ekzekutuar. Sipas informacioneve nga kryeqyteti helen, dy te rinjte kane gjuajtur me arme zjarri ne drejtim te policise dhe kjo e fundit ka reaguar duke ekzekutuar me 7 plumba shqiptarin.

Ngjarja e rende ndodhi mengjesin e sotem ndersa shqiptari po tentonte te vidhte nje makine dhe eshte pikasur nga forcat e rendit.

Nderkohe, bashkepunetori i tij ka mundur te largohet me shpejtesi duke i shpetuar prangave. Policia nuk ben te ditur identitetin e viktimes, por deklaron se atij i jane gjetur nje pistolete dhe nje granate.

Jepni mendimin tuaj