Ciljeta kopje e Christina Aguilieres

Çiljeta kopje e seksit

Kënga "Duty free" e Çiljetës shumë e ngjashme me "Candyman" të Aguilierës edhe në performancë dhe veshje.

Është bërë i njohur tashmë për publikun, “dënimi” që mori këngëtari kosovar me banim në Zvicër, Valton Krasniqi, pasi u zbulua se kënga e tij ishte e vjedhur.

Çiljeta kopje e seksit shqip

Ndodh gjithmonë edhe në botë që në një kompeticion, këngët të kalojnë në sita shumë të holla, para se të marrin vlerësimin e duhur. Por duket se ky nuk do të mbetet episodi i vetëm i festivalit prestigjoz “Kënga Magjike 2008”. Sipas njoftimeve që na kanë bërë lexuesit dhe mbas verifikimeve tona, duket se kënga e Çiljetës “Duty free” ngjan shumë me këngën e këngëtares së famshme amerikane Christina Aguiliera me titull “Candyman”.

Çiljeta kopje e seksit - "Candyman” të Aguilierës

Mbase në fillim askushnuk e ka vënë re këtë ngjashmëri pasi dihet edhe hiret e Çiljetës ta turbullojnë paksa gjykimin. Por performanca e saj natën e parë të festivalit “Kënga Magjike” duket se shumë dashamirësve të muzikës u ka kujtuar pikërisht këngën e Aguilierës. Pjesa që është si e recituar është kopje, po kështu edhe uniforma e marinarit siç e shikoni edhe në këto dy foto. Por kur e kemi parë me kujdes, në fakt edhe tekstet e dy këngëve ngjajnë. Aguiliera thotë kështu në këngën e saj “Ne shkuam në një one stop shop për të pirë diçka”, ndërkohë që Çiljeta thotë “Duty free ishte vendi ku ne shkuam për të pirë diçka”. Mbasi i dëgjuam të dyja këngët me vëmendje dhe u bindëm për ngjashmërinë e tyre, vendosëm ta publikojmë këtë fakt, meqë në një festival siç e thamë edhe më lart është shumë e rëndësishme origjinaliteti i këngës në mënyrë që konkurrimi të jetë i ndershëm.

Panorama Plus

  1. Tungi,pershendes Ç I L I N,qe eshte femer shume SEXY,dhe kengetare me te gjitha kriteret,nuk ka nevoje me e kopju kerkond,se eshte teper e bukur,veq per do tesha qe e ka kopju s’eshte kurgju,se kjo e ka trupin me CICA shume te forta edhe shume sexy i rrishin,bothet i ka ne nivelin e duhur,buzet i ka te gjata,te embela e te mprehta.Keshtu mos iu beni thashetheme kengetareve tona,se nuk ka pidha ma te fort,ndash per me ÇI ndash per me kendu.Tunig Ç I L I ,kalo mire.TUNGI TUNGI,ZEMER,LOQK,SHPIRT.Te Dua,I Love YOU.Te hanksha krejt,po e mire je.KISS ,KISS.MPUQ,MPUQ.

Jepni mendimin tuaj