Foto te Miss Shqiperia Nudo

image

Pozon topless, e nuk është aspak kundër rrymës. Historia e Lorena Çikës, modeles 20-vjeçare nga Tirana, që ka thyer tabutë për bashkëmoshataret e saj. Është imazhi i vajzës së trishtuar të kopertinave në Itali, dhe di të ruajë sekretet e linjave ideale.

image

DATËLINDJA: 04.02.1988
SHENJA ZOODIAKALE: Ujori
PËRMASAT: 85-57-87
GJATËSIA: 1.76 cm
FLOKËT: Gështenjë
SYTË: Jeshilë
ËNDRRA: Dashuria e madhe
MUZIKA E PREFERUAR: Maroon 5
HOBI: Të shkruajë poezi, kërcimi
PËLQEN: Macet
NGJYRA E PREFERUAR: E bardha
PUSHIMET E VERËS: Në mal
VESHJA E PËRDITSHME: Xhinset

 image

ÇMIMET
“Miss Ragaza Vip”
“Miss Cioe”
“Miss Mondo”
“Miss Albania në Itali”
“Miss look of the year” 2006

Lorena_cika3

RASTËSIA QË E PËRFSHIU NË MODË
Gjashtë vite më parë Lorena mbërriti në Siena të Italisë, për të vazhduar shkollën e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjë prirje të veçantë për design, por sepse i kishte hyrë botës së artit që e vogël, dhe dëshirontë të mbetej në këtë fushë. E ky ishte vetëm
një fillim. Historia e saj për të hyrë në fushën e modës ishte aq spontane sa ndërsa shoqëronte shoqen, në një kast për modele, zgjedhin pikërisht Lorenën dhe jo shoqen. E kjo nuk është një histori e stisur, por kështu i kishte ndodhur me të vërtetë.  Konkurset e bukurisë, ishin shansi që mund t’i krijonin mundësinë për të hyrë në fushën e modës. Edhe pse nuk kishte fitonte të ardhura, ajo merrte pjesë në pothuaj çdo
konkurs bukurie, dhe kjo për të patur një CV e mire, që do ta favorizonte për t’i hyrë botës së modës. Por këto ishin si gara, fatsjellëse, pasi po i fitonte konkurset, që në tri vitet e para të qëndrimit në Itali. Shumë shpejt arriti të ishte në nga modelet e
kërkuara të Agjencisë Altamoda, duke arritur në 300 euro shpreblim për sfilatë. Më pas kaloi në Agjencinë Nice Models”. Shumicën e kohës ia merrte studimi për “design”, edhe pse thellëthellë, i vetmi profesion i saj dhe për 10 vite do jetë ai i modeles.Pak më parë u shfaq tek “Rai Uno”, si valetë përkrah këngëtarit Gigi D’alessio, vetëm një provë 24 orë dhe u gjend në studion e madhe në RAI. Ishte njëdalje, televizive, që solli njohje të reja në fushën profesionale. Dhe mund të quhej fat, kur la Shqipërinësapo kishte mbushur 14
vjeç. Nuk kishte ndonjë eksperincë të veçantë artistike, veçse disa emisioneve për fëmijë në radio dhe TV Alba, që kur ishte 11 vjeç.

image

 Lorena_cika5

LORENA TOPLESS
E di shumë mirë se bota e modës nuk është fushë me lule. Ka shumë fallsitet e prapaskena. “Që të shpëtosh, duhet të punosh vazhdimisht”, tregon Lorena. Por ajo të
paktën aparatin fotografik, nuk ta  braktiste kurrë.” Ndoshta kam qenë me fat, që fotografët kanë qenë të aftë të nxjerrin anët e mia më të mira të karakterit tim, edhe kur bëhet fjalë për topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka lindur sot, është i vjetër sa e gjithë bota dhe i mik-lon të gjithë sepse është i bukur”, thotë Lorena. Dhe një topless nga ajo është shumë trullosës, edhe pse ajo këmbëngul, që nuk është pika e saj më e fortë si fotomodele. Është buzëqeshja e pashfaqur, ajo që i
tërheq më shumë njerëzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mësuar se arti nuk ka norma, rregulla e paragjykime. Ajo ka marrë guximin duke shkelur në rrugë, që moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjëhere. “Për mua, fotografia dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelës, janë magjia vetë. Kur shkel aty, jetoj në tjetër botë, shijoj.

Lorena_cika4

 

 Lorena_cika2

Nga PanoramaPlus dhe blog.lirenti.com

 1. Urime…….

  me behet qefi….. qe ja ke dale mbane ne kete deshire tenden…… dhe te shume vajzave shqiptare…..
  Te uroje te jeshe ne lartesine e top modeleve te tjera ne bote……..
  Desha te shtoja :
  Ne bote jo te gjitha femrat behen top modele, por ato qe e konceptojne si “dicka” qe duhet ta realizojne ne jete atehere duhet te punojne gjithenje e me shume.

  Pershendetje nga vlora

 2. shum e bukur meriton gjithcka te uroj suksese te metutjeshme se esht era par ce te shoh dhe po mbetem pa fjal vertet nga zemra suksese tung nga alketa puc puc

Jepni mendimin tuaj