Prezantohet Citroen DS3 dhe Seat Ibiza me 3 versione Sportive

Gati Citroen DS3, makina e re citycar franceze, konkurrente direkt e Fiat 500 dhe Mini do te beje debutimin e saj te pare ne sallonin e makinave Frankfurt. Citroen ka publikuar fotot zyrtare dhe mund ti shikoni ato ne fund te postimit.

Shume personalizime ne dispozicion per DS3, duke nisur nga kater ngjyrati: e bardha, e zeze, e kuqe ose blu, mund te zgjedhesh ngjyrat e pasqyrave te kromuar apo te njejten me ate te vetures deri tek ngjyra e diqeve.

Si motorr kane pregatitur tre modele benzine, 1.4 VTi me 95 CV, 1.6 VTi me 120 CV dhe 1.6 THP me 150 CV dhe dy motorre diesel, 1.6 HDi me 90 ose 109 CV.

[SIZE=”4″]Shiko modelet Sportive te Seat Ibiza
[/SIZE]

Jepni mendimin tuaj